HAKKIMIZDA

GELECEĞİN
UZAY KORSANLARI

Yıldızlara ulaşmak için.

Students for the Exploration and Development of Space 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde MIT, Yale ve Princeton Üniversiteleri'nde geleceğin uzay çalışmalarına yön vermek için öğrenciler tarafından kurulmuş, bugün 17 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren ve tamamen öğrenciler tarafından yönetilen dünyanın en büyük uzay organizasyonudur.

SEDS Türkiye Mart 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi'nde Türk uzay çalışmalarında yer almak isteyen öğrenciler tarafından SEDS'in Türkiye şubesi olarak kurulmuştur. Üyelerinin getirdiği çeşitlilik ve keşif tutkusu neticesinde otomotivden finansa kadar farklı alanlarda da faaliyetlerine hızla devam eden SEDS, Türkiye'nin en büyük ulusal öğrenci topluluklarından biri haline gelmiştir.

SADECE BİR UZAY TOPLULUĞU DEĞİL

BİZLER GELECEĞE YÖN VEREN HER ALANDA FAALİYET GÖSTERİYORUZ


SEDS; Hacetttepe, Bilkent, Marmara, Gebze Teknik ve Ankara Üniversitesi'nde yer alan 5 resmi öğrenci topluluğu ile geleceği keşfetmek için bir araya gelen öğrencilerden oluşur.

Yeni döneme hazır olun.

Onlarca etkinlik ve proje ile Hacettepe Üniversitesi'nin en aktif topluluklarından birine üye olun geleceği beraber keşfedelim.
,

 
Excelsior
TEDx
Mobilite Ankara
Gokmen