Alanlarının en iyileri, üniversite öğrencilerine hikayelerini anlatıyor.

Sanat, teknoloji, hukuk, iktisat ve daha bir çok farklı branş, SEDS TR her akademik alandan yüzlerce üyeye sahip. Bir üniversite topluluğu olarak en temel amacımız tüm paydaşlarımızla beraber kendimizi geleceğe hazırlamak.

Bizler öğrenci topluluklarının kendi kariyer hikayemize başlamadan önce kurumsal ortamı görmek için var olduklarına inanıyoruz. Kendimizi geliştirmek, tecrübe sahibi insanlara ulaşmak ve onların hikayelerini dinleyerek ders çıkarmanın bizler için ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Bu farkındalık esasıyla Excelsior'u yarattık. Latince anlamı, her daim ileriye en iyiye gitmek olan Excelsior, kendi alanlarının en iyisi olan isimleri üyelerimiz ile buluşturmayı hedefleyen bir etkinlik serisidir.

Sağlık Bilimleri'inden Hukuk'a Mühendislikten Ekonomi'ye onlarca farklı alan, tek bir format.

Excelsior'da amaç çok basit. Konuşmacılar kendi kariyer ve hayat hikayelerini baz alan 20-30 dk arası bir konuşma veya sunum yaparlar. Hemen ardından ise üyelerimizin onlar için hazırladığı soruları yanıtlarlar.

Katılımcılar konuşmacının hikayesinden kendi çıkarımlarını yaparken, konuşmacılar ise üniversite öğrencilerine doğrudan ulaşma fırsatı yakalar. Kendi hikayelerine devam etmelerine onlara yardımcı olacak farklı bakış açılarıyla yaratılmış fikirleri keşfedebilirler.


Excelsior yeni dönemde birbirinden farklı konuşmacılar ile Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleşecek. Çok yakında yeni online konuşma serisi ile karşınızda olacağız.